Радіатори в багатьох будинках і квартирах є основними елементами системи опалення. Їх функціонування особливо важливо в важкі зимові дні. Електронагрівачі є одним з найпопулярніших типів цих пристроїв. Як вибрати їх для наших потреб?

Найбільшою перевагою електричних рішень є те, що вони забезпечують швидку і ефективну ізоляцію приміщень - як малих, так і великих. Не варто забувати про простоту їх установки, нам також не потрібно мати котельню, оскільки ці пристрої живляться від електрики.

Завдяки великій різноманітності обігрівачів з точки зору продуктивності, ми можемо засновувати їх роботу на всій системі обігріву або використовувати їх за принципом додаткового обігріву. У будь-якому випадку ми повинні вибрати правильний тип електрообігрівача. В даний час поділ ринку засноване на двох основних типах пристроїв.

Електронагрівач - конвектор або масло?
 

Різниця між ними пов'язана зі способом передачі повітря. У разі конвекторних пристроїв це робиться за допомогою так званої конвекції. Масляні обігрівачі, з іншого боку, працюють на основі випромінювання.

Вибір механізму обігріву дуже важливий, оскільки він враховує швидкість і тривалість роботи радіатора, а також витрати, які ми повинні враховувати.

Конвектор обігрівач - що це?
 

Відрізняється невеликою вагою, завдяки якому ми можемо легко переміщати його з місця на місце. Його конструкція зазвичай заснована на нагрівачі і нагрівальної плиті.

Як уже згадувалося, робота конвекторного обігрівача заснована на конвекції - холодне повітря з приміщення всмоктується пристроєм (зазвичай знизу), а потім нагрівається всередині. Що відбувається далі?

Нагріте повітря виходить з радіатора і повільно піднімається кімнату. У той же час холодне повітря втягується і нагрівається постійно. В результаті починається циркуляція, що призводить до заміни всього холодного повітря на теплий. Найбільшою перевагою електричних конвекторних обігрівачів є те, що вони нагріваються дуже швидко, що особливо важливо для невеликих приміщень - ми також можемо легко встановити їх температуру за допомогою регулятора. Конвекторний обігрівач відносно дешевий, тому він користується значною популярністю.

Нагадаємо, однак, що нагрівачі цього типу не накопичують тепло. Це означає, що при виключенні вони знову будуть холодними через досить короткий час. Сам нагрів відбувається нерівномірно, що означає, що у великих приміщеннях конвектор повинен підтримуватися іншими нагрівальними приладами.

До недоліків цього рішення також відносяться відносно високі експлуатаційні витрати (термостат працює постійно), а також той факт, що здійснюється циркуляція кліщів і пилку, що не вигідно для страждають на алергію.

 

Електричний конвекторний обігрівач - переваги і недоліки
 

Переваги Недоліки
низька ціна,
швидке дію
проста збірка,
регульована температура
нерівномірне опалення приміщення,
немає накопичення тепла,
перенесення пилку і кліщів,
високі експлуатаційні витрати.

Як вибрати конвекторний обігрівач для кімнати?
 

Найбільш важливим параметром в цій ситуації буде потужність радіатора. Як неважко здогадатися, чим вона більша, тим більше кімната, в якій ми можемо зігрітися. Однак, щоб вибрати правильну потужність, ми повинні розрахувати обсяг кімнати, який дається в кубічних метрах.

Це дуже просто - просто помножте його поверхню на висоту. Для кімнати площею 15 м2 і висотою 3 метри обсяг складе 45 м3. Передбачається, що при добре зробленої теплоізоляції будівлі потужність радіатора повинна становити від 20 до 30 Вт на один кубічний метр. Це означає, що при обсязі 45 м3 нам знадобиться пристрій з потужністю в діапазоні 900-1350 Вт.

Який конвектор для ванної кімнати?


Конвекторні пристрої хорошої якості здатні ефективно знижувати кількість вологи в повітрі, тому їх часто використовують у ванних кімнатах. Пам'ятайте, однак, що не кожен радіатор можна використовувати в цій кімнаті.

Електрообігрівач для ванної кімнати повинен мати спеціальну, посилену конструкцію, завдяки якій робочі елементи будуть захищені від корозії. При покупці звернемо увагу на те, чи може обрана нами модель також обігрівати ванну кімнату.

Конвекторний обігрівач - ціна


Це не дорого, тому його часто використовують в літніх будиночках або студіях. Ми отримаємо найдешевший радіатор менш ніж за 500 грн. - звичайно, чим більше потужність, тим більше витрати. Тому при опаленні квартири або невеликого будинку нам доведеться купувати обігрівач приблизно за 1000-2000 грн.

Масляний електронагрівач - що це?

 

Над конвектором він домінує, перш за все, за тривалістю його дії. Це можливо завдяки використанню так званого випромінювання, що означає, що повітря нагрівається в зовнішній частині радіатора, а не всередині, як це відбувається при конвекції.

Нагрівальний елемент масляний. Все це означає, що він здатний зберігати тепло протягом тривалого часу (до декількох годин) навіть після виключення обігрівача. Однак це пов'язано з тим, що масляні обігрівачі нагріваються набагато довше, ніж конвекторні пристрої - тому, якщо ми хочемо отримати тепло негайно, ми можемо бути розчаровані.

Це компенсується трохи більше низькими експлуатаційними витратами (термостат включається тільки під час нагрівання масла) і відсутністю поширення кліщів і пилку по кімнаті. Підігрівачі масла важкі, тому вони не є спеціально мобільними пристроями. Вони також дорожче, ніж конвекторні пристрою.

Завдяки акумуляції тепла, його більш ефективному розподілу, а також більш низьким експлуатаційним витратам масляні обігрівачі рекомендуються в першу чергу для великих приміщень, яким потрібен час для обігріву.

Масляний електронагрівач - переваги і недоліки

Переваги Недоліки
  • накопичення тепла,
  • більш ефективна робота,
  • нагрівач нагрівається через кілька
    годин після виключення,
  • знизити експлуатаційні витрати,
  • обігрівач більше підходить для алергіків.
  • значна питома вага,
  • довго нагрівається,
  • більш висока ціна


Масляний радіатор - ціна

Більш ефективна робота вимагає вкладення трохи великих сум, що, однак, окупить нас через зниження експлуатаційних витрат. Найдешевші масляні обігрівачі коштують від 500 до 1500 грн. З іншого боку, ми заплатимо ще 2000 грн. за більш надійні пристрої.
 

Електронагрівач - який вибрати?

З огляду на всі плюси і мінуси обох рішень, вибір досить простий. Якщо ми хочемо обігріти невелику кімнату, шукати економію і очікувати негайних результатів, вибираємо конвекторний обігрівач. Для великих приміщень, де необхідно використовувати більш ефективні пристрої, масляний радіатор буде працювати краще.

Отримана інформація також дозволить нам відповісти на деякі поширені запитання:

Який електронагрівач економічніший? При більш тривалій роботі, безумовно, нагрівач масла, тому що електрика споживається тільки на початковому етапі, коли масло нагрівається, а також через кілька годин, коли температура пристрою падає. Для додаткової економії варто купити електронагрівач з термостатом. Завдяки цьому пристрій автоматично вимкнеться при досягненні заданої температури.

Який електричний обігрівач для кімнати 20 м2? Це велика кімната, тому масляний обігрівач знову стане більш ефективним. При виборі конкретної моделі, однак, не забудьте розрахувати гучність і налаштувати для неї потужність пристрою.

Який електронагрівач для будинку відпочинку? В цьому випадку рекомендується використовувати конвекторний обігрівач. Це набагато легше, ніж нафтове обладнання, тому його легше переміщати. Це також дозволить нам підвищити температуру за дуже короткий час, що також має значення.

Який радіатор для дитячої кімнати? Давайте повторимо - робота конвекторних обігрівачів може викликати перенесення кліщів і різних видів пилку. Тому, якщо наша дитина бореться з алергією або астмою, це може бути погано для нього. З цієї причини варто інвестувати в масляний електричний нагрівач.

Які електронагрівачі, крім конвекторних і масляних?

Інші рішення також доступні на ринку. Можна згадати, наприклад, тепловентилятори. Їх робота аналогічна конвекційним нагрівачів, з тією різницею, що у них також є вентилятор, який прискорює циркуляцію. З цієї причини також використовуються для точкового обігріву. Деякі моделі також допускають подачу холодного повітря.

Керамічні обігрівачі також можна знайти в магазині. Вони відрізняються дуже ефективною роботою і тривалим утриманням тепла. Проте, вони споживають багато електроенергії, тому їх обслуговування обходиться дорого. Однак в промисловості використовуються так звані радіатори, які обігрівають приміщення за допомогою інфрачервоних променів.