Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари в бажання
Обладнання для опалення

Котли електричні

Електричний котел - як вибрати? Що краще?


Електричні котли можуть бути реальною альтернативою газовим і твердопаливним котлам, за умови, що вони були правильно підібрані. Чи є електричний котел хорошою ідеєю взагалі?


Найефективніший електричний котел з можливих
 

Ніякі інші котли не досягають такого високого ККД, навіть якщо їх потужність порівнянна. Тільки електричний котел може перевищувати 95%, а навіть вище 90% мало. Це означає, що, хоча електрику коштує дорого, воно, принаймні, буде ефективно використовуватися. Крім того, котли цього типу безпечні, малі і дешеві. Це аргументи, з якими не можна сперечатися - є й інші, які є більш спірними, але аргументів більшості людей достатньо.

Монтаж електричних котлів не складний, він займає мало місця, і котел може стояти де завгодно в будинку - він не виробляє попелу, тому йому не потрібен димохід, ризик засмічення, він не викликає бруду. Це зручно і чисто в використанні. Крім того, сказано, що електричне опалення екологічно. Він не виділяє ніякого забруднення, але тільки на рівні побутового опалення, тому що методи отримання електрики і його побічних продуктів викликають багато суперечок. Для порівняння - приватний користувач вугільної печі спалює близько 5 тонн вугілля в рік, в той час як середній котел на електростанції, що забезпечує електроенергію, може спалювати до 27 тонн на годину. Більшість, однак, орієнтовані на позитивні сторони - велику ефективність і простоту використання. Електрика теж, можна сказати фундамент в кожному будинку. Хоча газові установки не повинні бути підключені всюди, немає сумнівів в тому, що всі мають доступ до електрики. Таким чином, електричні котли можуть бути використані всюди. Залежно від постачальника електроенергії витрати на опалення також можуть змінюватися. Часто ви можете розраховувати на більш вигідні нічні або вихідні тарифи.

Як працює електричний котел?


Електричні котли мають досить просту конструкцію, і їх експлуатація також не надто складна. Для ідеї - просто подивіться на електричний чайник - правила майже однакові. Джерелом тепла в котлах, як і в котлах, є нагрівач - металевий дріт в сталевий (також може бути в мідної або мідної) оболонці, яка захищає нагрівач від контакту з водою. Нагрівач нагріває воду, яка потім розподіляється по всій установці. Варто зазначити, що передача тепла відбувається швидше, ніж в разі газових або вугільних котлів.

Залежно від потужності, котел може мати один або кілька нагрівачів. Чим більше - тим більше сили. Управління нагрівачем залежить від налаштувань - вони можуть програмуватися автоматично або управлятися відповідно до власних уподобань. Котел може мати програматор, який дозволяє встановлювати іншу потужність, наприклад, встановлювати більш високу температуру вночі і нижчу температуру протягом дня, або налаштовувати його на автоматичне включення, коли температура падає нижче встановленого рівня. Велика автоматизація котла також пов'язана з більш високою ціною, але вона також повинна включати зручність використання і можливість персоналізації налаштувань температури і моментів нагріву.

Що найбільш важливо при експлуатації котла, так це те, що він не виділяє шкідливих речовин, його зручно і просто використовувати і ... чистити. Ніякого додаткового палива не потрібно для вироблення тепла. Хоча найбільш спірне питання при виборі способу опалення будинків є витрати на нагрів установки і експлуатації, все більше і більше людей з упором на безпеку (тут варто перевірити так звану групу безпеки, які будуть згадані пізніше), простота і зручність обслуговування, швидкість роботи і її неінвазивним - не потрібно спеціальних знань для обігріву будинку за допомогою електричного котла, час «запуску» коротке і в принципі немає необхідності в постійному контролі. В цьому відношенні електричне опалення значно переважує інші.

Типи електричних котлів

  • Більшість електричних котлів є невеликими котли, що висять без резервуара, але які можуть взаємодіяти з резервуарами. Це базові, однофункціональні електричні котли з компактними розмірами і невеликою вагою. Отже, зручність використання і, в певному сенсі, перевага електричних котлів над іншими - це їх невеликий розмір і особлива простота у використанні і зовнішній вигляд, що дозволяє їх розміщувати практично в кожній кімнаті будинку. Звичайно, вони не є прикрасами, але вони також не є, можна сказати, інвазивними, такими як масляні котли, для яких потрібне додаткове простір.
  • Великі комбіновані котли з вбудованим сховищем - це зазвичай стоять пристрої. Вони мають велику потужність і значну ефективність. Вони займають більше місця, але все ж не вимагають окремої кімнати.
  • Деякі великі електричні котли не мають накопичувального бака - вони не можуть постачати гарячу воду, але вони ефективно нагрівають воду з центрального опалення
  • Вибір котла також повинен залежати від очікувань щодо потужності. Для опалення односімейного будинку буде потрібно різна потужність, а для багатосімейного будинку - різна, тому варто звернути увагу на параметри обраної моделі і наблизити необхідну потужність котла.

Часто майбутні користувачі котла, особливо ті, у кого ще є можливість знайти підходяще місце для нього, думають про те, щоб добре інтегрувати його в загальне планування будинку. Це, очевидно, другорядна проблема - найбільш важливим є вибір правильного методу опалення та ефективності, але, тим не менш, все більше уваги приділяється зовнішньому вигляду, особливо в разі таких котлів, як електричні, які можуть перебувати в будь-якому приміщенні. Виробники, які намагаються виправдати очікування і створювати моделі з простим, але елегантним дизайном, також знають про це. Такий котел буде виглядати минималистично і естетично, а головне - він не буде «кидатися в очі», що для багатьох має велике значення, особливо коли вони знаходяться на етапі прикраси будинку своєї мрії.

На що звернути увагу при виборі?


Критерії оцінки придатності електричного котла можуть бути самими різними. Той факт, що це зазвичай невеликі пристрої, також має значення, але він не вирішує більшість проблем. Яку модель ви виберете, з якою потужністю і з якими іншими параметрами залежить не тільки від типу і розміру будинку, але в першу чергу від його потреби в теплі. Це, в свою чергу, залежить від матеріалів, з яких був побудований будинок, його теплоізоляції, географічного положення, розташування щодо інших будівель (а також лісів, полів, гір або водойм) і, нарешті, залежить головним чином від уподобань жителів. На що слід звернути увагу в котлі?

  • Кількість нагрівачів і потужність котла: нагрівальний елемент - це нагрівач, тобто просто провід опору в сталевому корпусі. У невеликих котлах може бути тільки маленький нагрівач, в більших котлах є цілі комплекти нагрівачів, які включаються послідовно для задоволення потреби в гарячій воді. Більша кількість нагрівачів означає, звичайно, велику максимальну потужність, але також велику гнучкість і трохи більшу економію енергії.
  • Контроль: основним елементом є автоматизація, яка може реагувати або на температуру зовні, або в кімнаті управління. Другим важливим елементом є таймер, який дозволяє налаштувати параметри роботи відповідно до способом життя домашнього господарства. Комплексна автоматизація - це дорогий котел, але також більше можливостей для адаптації його роботи до ваших власних очікуванням, а також можливість обмеження кількості рахунків.
  • Електроживлення: це основне питання, але це дуже важливо. Малі котли живляться від мережі, в той час як більш великі вимагають третьої фази. Джерела живлення 220 і 380 В.
  • Бренд: Два найпопулярніших бренду, але в цій області більше конкурентів. При виборі котла не варто порівнювати бренди, а скоріше властивості окремих пристроїв.
  • Для більш складних питань варто зацікавитися групою безпеки. Це комплект манометра, розширювального бака і запобіжного клапана. На ринку є котли з неповною групою безпеки, які необхідно розширювати.

Перш ніж прийняти рішення про вибір печі, варто також проаналізувати всі плюси і мінуси методу опалення.

Вгору