У процесі "спецоперації" весь світ та Україна зіткнулися з підвищенням цін на енергоресурси (газ, нафту).

Так як в Україні безліч населених пунктів газифіковані, то могли вже відчути собівартість газу на опалення, і на жаль вартість опалення зростатиме – це факт, який потрібно взяти. І хоч би як кричали політики в Україні своїх покладів газу достатньо, ціна для населення України зростатиме - з цим треба змиритися, прийняти цей факт і максимально пристосовуватися до реальності.

Крім газу існують альтернативи для опалення житла або комерційних приміщень, а саме електроопалення та твердопаливні котли Фенікс.


 

Твердопаливні котли для опалення

З твердопаливними котел Бізон все не так однозначно, як було. Багато хто вибирав котли тривалого горіння для того, щоб менше разів бігати і підкидати дрова. Для бюджетного і більш автономного опалення досить не вигадувати колесо і подивитися на досвід використання котлів в системі опалення в різних домогосподарствах Європи (на щастя вони вже все підрахували і перепробували). Так ось. У країнах Європи в більшості випадків прагнуть використовувати разом із котлом теплоакумулятор – це те, що рідко використовувалося в Україні. це не просто, тому що вже стає не важливий який використовується котел, головне якого об'єму теплоакумулятор (і чим він більше тим краще), так для будинку площею 100м2 теплоакумулятор повинен бути об'ємом не менше 1000 літрів. Саме наявність теплоакумулятора дозволить топити котел 1 раз на добу, а може й рідше, причому практично у зручний для вас час, при цьому підтримуючи приблизно постійну температуру в приміщенні. На відміну від того коли немає теплоакумулятора, перепади температур нерідко становлять 10 градусів - а це колосальний перевитрата палива.

 

Принаймні у всього є свої плюси та мінуси. Для українського ринку опалення, твердопаливні котли мають цілу низку істотних переваг.

Економія коштів. Для користувачів це дуже важливо. Наприклад, якщо потужність котла 25 кВт становить приблизно 100-250 грн., електричне джерело опалення потягне на 200-350 гривень на день, а твердопаливний котел змусить вас витрачати лише 80 грн.

Якість. Екологічність!

Типовий принцип роботи. Тому монтаж може коштувати не так дорого.

Паливо на будь-який смак. Для різних моделей і потреб користувачів твердопаливний котел може працювати на вугіллі, торфі або дровах, брикетах, пелетах і навіть на вугіллі.

Високий рівень автономності. Щоб забезпечити незалежність від центрального опалення, можна придбати твердопаливний котел. Ви можете регулювати рівень нагрівання приміщення, коли вам необхідно.

Дуже низька ціна. Зрозуміло, існують різні бренди, які представляють моделі різних рівнів продуктивності та різної вартості. З цієї причини кожен зможе знайти варіант, який його влаштовуватиме.

З недоліків:

Практично всі твердопаливні котли покриваються кіптявою, тому виникає потреба чистити їх. Від класу котла залежить лише частота необхідного чищення.

Ручне завантаження палива. Сьогодні є котли з автоматичним завантаженням, звані польотні котли. Однак в Україні популярніші, все ж таки, моделі котлів з ручним завантаженням. Але вони теж відрізняються: в одних завантаження відбувається рідше, а в інших частіше.

Необхідність догляду. Термін служби твердопаливних котлів залежить від вашого догляду за ними. Чим частіше зможете проводити прочищення котла, тим довше він прослужить.


 

 

КУПИТИ ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ

 

Електричне опалення

 

 

Опалення електроконвекторами

 


Взагалі електроконвектори в тому вигляді в якому ми звикли їх бачити не призначені для основного опалення житлових приміщень, так як велика конвекція дуже піднімає пил - відбувається "пилообіг" в приміщенні. Нагрів ТЕНів перевищує як правило 200 градусів, а це призводить до осушення повітря, спалювання пилу (що супроводжується неприємним запахом), випалювання кисню. Та й взагалі вони пожежонебезпечні, тому що їх не можна щоб вони працювали 24/7.

Опалення електрокотлами


Набагато краще рішення, але має свої обмеження. Обмеження потужності та за необхідності потужності понад 4 кВт необхідно 3 фази. Найчастіше це величезна проблема.

Опалення керамічними обігрівачами


Набагато краще рішення ніж 2 перерахованих вище варіанти, але має один істотний недолік з яким зіткнулися вже в процесі експлуатації - мала площа тепловіддачі. А саме площа теплопередачі одного керамічного обігрівача (тонкого) не перевищує 0,8 м2. Якщо це перевести в чавунні секції, то 0,8 м2 приблизно дорівнює 4 секціям. Якщо порівняти з біметалевими та алюмінієвими секціями вийде близько 3. Тобто. якщо у вас в приміщенні стояв радіатор на 5-7 секцій вже необхідно встановлювати 2 керамічні обігрівачі.


КУПИТИ КЕРАМІЧНИЙ БІОКОНВЕКТОР
 

Чи є альтернатива? Знову ж таки повернувшись до досвіду західних країн побачимо поширення 2 електроприладів - тепловий насос та електрорадіатор.

 

Опалення тепловим насосом

 

Теплові насоси це свого роду кондиціонери які працюю за таким же принципом, бувають різних видів з отримання енергії. В Україні найбільшого поширення набули теплові насоси повітря-повітря.

Теплові насоси повітря-повітря це ті ж кондиціонери, але їх відмінність - можуть працювати постійно при низьких температурах та обігрів (до -32 градусів), а влітку виконувати функцію кондиціонера. Свого роду два в одному. Його величезною перевагою є економічність, зокрема, на 1 кВт витрачається електроенергії отримуємо 2,5-3 кВт при нагріванні, та й стільки ж при охолодженні. Тобто. при опаленні приміщення витрачатимете в 2,5-3 рази менше електроенергії ніж якщо ви опалювали електроконвекторами або електрокотлами. Але коштують вони разом із установкою від 30 тис. грн за 1 агрегат, для площі 30-40 м2. Тобто до 2 кімнатної квартири доцільно встановлювати не менше 2 таких агрегатів.

 

 

Переваги теплових насосів

  • у 5 разів дешевше за газ

  • робота на електриці

  • окупність від 3х до 5ти років

  • повноцінне опалення та кондеціанування

  • робота до -25 градусів

Недоліки

  • висока первісна ціна

  • довгі та точкові розрахунки всіх інженерних систем


 

Опалення електрорадіатором

Що таке електрорадіатор (електробаторея)? Це зазвичай біметалічний радіатор з будь-якою кількістю секцій із встановленим всередину ТЕНом з електронним регулятором. Тобто. це свого роду електрокотел у кожному радіаторі. Такі пристрої широко поширені у країнах Європи та Англії. Перевагою є те, що в кожному приміщенні буде підтримуватися задана температура - отже не буде перевитрати електроенергії як з електрокотлом, де температура теплоносія однакова, а ось потреба - різна. Ще відмінною особливістю від електрокотла є те, що якщо у вас в будинку (квартирі) встановлені такі електрорадіатори, вони не будуть створювати пікові навантаження на електричну мережу - самі включаються і відключаються в різний час і на час.

Опалення радіаторами або батареями звичніше для населення, на відміну від електроконвекторів.

Біметалічні радіатори краще передають температуру, тримають тиск до 20 атмосфер, алюмінієві тиск тримають до 6 атмосфер. У біметалевих радіаторах міститься більше металу, за рахунок цього вони довше тримають тепло.

Підходять за всіма необхідними параметрами для встановлення та довгої служби у квартирі багатоповерхового будинку. Витримують гідроудари, максимальний робочий тиск становить до 50 атмосфер, внутрішня та зовнішня обробка захисним покриттям зберігає від корозії та зношеності поверхні.

Легка вага створює зручність при монтажі, а зовнішній вигляд привабливий у будь-якому інтер'єрі.

Переваги біметалічних радіаторів

  • Довговічність. Біметалеві радіатори можуть працювати безперебійно кілька десятиліть. Зсередини труби повністю сталеві, проте зовнішні частини виконані з алюмінієвого сплаву. Усі стики герметичні.

  • Стійкість. Сталевий сердечник у біметалічних радіаторах дозволяє витримувати високий тиск та гідравлічні коливання.

  • Підвищена тепловіддача. Завдяки зовнішньому корпусу з алюмінію із гарною теплопровідністю – тепловіддача максимально висока. Може досягати до 185-190 Вт та вище. Все залежить від конструкції радіатора та відстані між осьовими конструкціями.
  •  
  • Зносостійкість. Біметалеві труби майже не реагують на вплив лужного середовища. Таким чином, вони краще захищені від дії корозії.
  • Функціональність. Невеликий сердечник дозволяє радіаторам дуже швидко нагріватися та охолоджуватися, майже відразу реагуючи на налаштування терморегулятора.
  • Ергономічність. Зручна секційна структура різної ширини та висоти, а так само сучасний стильний дизайн дозволяє біметалевим радіаторам органічно вписатися в будь-який інтер'єр. Колірні рішення також можуть бути різними
  • Безпека. Конструкція з мінімальною кількістю гострих кутів найбільш безпечна в будинку, де є діти.
  • Простота обслуговування. Монтаж та ремонт значно простіше, ніж у аналогічних конструкцій із чавуну. Оскільки вага біметалічних радіаторів у 5 разів менша.

Мінуси біметалевих радіаторів

  • Ціна. У порівнянні із звичайними радіаторами з чавуну або алюмінію біметалічні коштують у два-три рази дорожче. Але вартість виправдана їх функціональними властивостями та захистом від корозії, якої стандартні радіатори не мають.

  • Чи не підходить під антифриз. Якщо у вас встановлено автономну систему опалення з використанням антифризу, то біметалічні радіатори вам не підійдуть.

 

КУПИТИ БІМЕТАЛЕВИЙ РАДІАТОР