Як опалювати свій будинок? Чим ближче до опалювального сезону, тим голосніше це питання звучить в умах домовласників. Деякі з них вже готуються до опалення будинку влітку, накопичуючи паливо для печей, що допоможе в боротьбі з простудними захворюваннями. Інші трохи менше спокійні і рвуть на собі волосся від згадки про раптове стрибку плати за електрику. Хоча вересня псує нас сонцем і теплом, падіння температури помітно. Ті, хто не хоче дивуватися раптовим морозам, вже проводять можливі модернізації. Настав час перевірити, які опалювальні установки є найбільш ефективними і економічними, і в той же час зручними і безпечними для навколишнього середовища.

Опалення будинку - електроопалення

При розгляді питання про те, як опалювати будинок, варто пам'ятати, що електроопалення - не найдорожчий з доступних методів. Опалення за допомогою електрики працює особливо в невеликих квартирах або в добре утеплених будинках, де під час опалювального сезону температура всередині не опускається нижче десяти або близько того градусів. Якщо ви хочете обігрівати свій будинок в протягом усього року за допомогою електроопалення, вам необхідно підготуватися до більш великих рахунків за електрику.

Опалення за допомогою електрики може бути автономним і єдиним джерелом тепла або додатковим в разі недогріти приміщень. Доступність різних типів і розмірів пристроїв для опалення дає велику свободу в цьому питанні. Системи для електроопалення включають в себе: конвектори з природною або примусовою циркуляцією, нагрівальні панелі (біо-конвектори), печі, масляні обігрівачі, нагрівальні мати і плівки для сучасного стін та підлогою.

Які переваги установки електроопалення будинку?

  • загальний доступ до електрики;
  • зручність - пристрій потрібно тільки підключити до джерела живлення;
  • чистота, тому що пристрої не виділяють токсичні сполуки або побічні продукти, які повинні бути видалені;
  • економія часу - нам не потрібно витрачати його на покупку палива для котла;
  • зручність використання обладнання;
  • можливість безкоштовного перенесення вибраних опалювальних приладів;
  • будь-яке регулювання температури в приміщенні;
  • можливість підключення різних систем електроопалення в будинку і настройки температури за допомогою одного контролера.

Які недоліки електричного опалення будинку?

  • Висока вартість електроенергії;
  • необхідність регулярних перевірок - електроустановка повинна бути на 100% функціональної, щоб запобігти загорянню;
  • залежність від електричної мережі - будь-який збій в мережі або перебої в подачі електроенергії означають відсутність опалення в квартирі;
  • неправильно обраного системи електроопалення може бути недостатньо для обігріву всієї кімнати;
  • після тривалої перерви в роботі установки повітря в приміщенні довго нагрівається;
  • якщо обігрівач включається в одній кімнаті, інші кімнати холодні або недогріти;
  • деякі електронагрівачі (електричні котли) вимагають зміни в установці і підключенні трифазного джерела живлення, тоді розподільника енергії слід запропонувати збільшити розподіл потужності для опалення.

Який тип електроопалення будинку вибрати і який буде найбільш економічним?

Електроопалення будинку панелямі обігріву

При прийнятті рішення про електроопаленні будинку варто враховувати економічність обігрівача. У цьому випадку найбільш ефективним буде таке опалення, яке дозволить вам підтримувати оптимальну температуру в будинку з найменшим енергоспоживанням.


Накопичувальні печі


Електричний нагрів з використанням накопичувальної печі зручний і простий у використанні, але, на жаль, має свої недоліки. Акумуляторний обігрівач нагріває тільки приміщення, в якому він знаходиться. Крім того, сама піч дуже важка і велика, тому що всередині нього є цегла та електронагрівачі, які їх нагрівають.
Цей тип електроопалення зазвичай використовується при двухтарифні лічильники, коли ціни за електроенергію нижче в нічні години. При низьких цінах теплової блок в середині печі накопичує тепло і, в залежності від потреб, віддає його в приміщення, забезпечуючи необхідну температуру, що не споживаючи електрику. Недоліком є ​​те, що приміщення буде довго прогріватися, поки не досягне оптимального тепла.


Конвекторні обігрівачі (біо-конвектори)


Електричні конвекційні обігрівачі працюють за принципом природної теплопередачі в приміщення. Повітря втягується в нагрівач, де він нагрівається. Потім він рівномірно поширюється по кімнаті. Конвекторні обігрівачі - це, як правило, класичні переносні обігрівачі, які можна розмістити в будь-якому інтер'єрі або повісити на стіну.
Рішення з біо-конвектором найкраще підходить для невеликих кімнат (де площа підлоги не перевищує 30 м2) або в якості доповнення до іншого джерела тепла. Вони також є ефективними пристроями для електроопалення будинку. Недоліком цього типу обладнання є те, що він нагріває повітря тільки в тому місці, де він встановлений.
Безпека при використанні конвекційних обігрівачів
Обігрівачі повинні бути оснащені термостатом для включення при необхідності, але також не програв. Пристрої автоматично відключаються в разі збою або перегріву, що підвищує безпеку використання. Також слід пам'ятати, що цей тип нагрівальних панелей не підходить для використання у ванній кімнаті, поряд з ванною, раковиною або душем.
При розміщенні електрообігрівача на кухні, у вітальні або спальні необхідно звернути увагу на відповідне розміщення. Особливі правила безпеки повинні дотримуватися в дитячій кімнаті. Щоб нагріти повітря в усьому інтер'єрі, помістіть обігрівач поруч із зовнішньою стіною, переважно під вікном, де холодне зовнішнє повітря протікає через витоку. При установці обігрівача або підвісці його на стіні необхідно забезпечити вільний рух повітря - пристрій не повинно бути накрите або прикрите нічим. При установці конвектора на стіну необхідно пам'ятати, що відстань від підлоги і стін має бути не менше 10 см (якщо виробник не вкаже інше).


Електричні котли для електроопалення будинку


Для установки електричного котла потрібна ефективна електрична установка і підключення до мережі, тобто просто електрична розетка і установка центрального опалення. Останнє необхідно, щоб тепло доходило до всіх кімнат. Електрокотли не виділяють забруднень і пилу, тому вони безпечні і чисті. Їх можна встановити в будь-якому приміщенні, що дає деяку свободу. Недоліком цього типу рішення є ціна самого котла і його монтажу. Окремі моделі електричних котлів мають безліч додаткових функцій, які не тільки полегшують повсякденне використання, але і допомагають знизити експлуатаційні витрати. Електрокотли з панеллю керування дозволяють вибирати оптимальну температуру в певних межах (зазвичай 20-85 С); є датчики, необхідні фітинги для безпеки або розширювальний бак для води.