Електроопалення в квартирі багато хто вважає занадто дорогим задоволенням, насправді так і було раніше. Але зараз вартість опалення в Україні дуже сильно підвищиться. І ми хочемо розповісти вам, який варіант зонального опалення або повноцінного буде найбільш ефективним і недорогим.
Ви вже напевно знаєте про те, що ціна за тепло в однокімнатній квартирі може злетіти до 1800 грн в місяць. Це неймовірно багато, враховую те, що труби в будинках не завжди гарячі, бувають перебої з опаленням і інші проблеми. На жаль, в квартирі немає можливості повністю відключитися від централізованого опалення законним способом. Це виходить зробити лише в рідкісних випадках. Але буває, що подача тепла в труби працює настільки погано, що потрібні додаткові джерела тепла. Актуальним є питання вибору Електроотопітелі, якщо ви власник квартири з автономним опаленням і у вас виникне питання, чим краще її обігріти. Адже є безліч варіантів, наприклад, керамічні інфрачервоні панелі, купити які ви можете у нас з офіційною гарантією від виробника.
Ми постараємося докладно описати всі типи електрообігрівачів, щоб ви могли для себе вирішити, що краще користуватися для місцевого обігріву, а що вигідніше вибрати в якості повноцінного.

 

У чому переваги електроопалення для квартири?

 

Напевно, ви, як і багато інших користувачів задається питанням, чому ж варто встановлювати саме електричне опалення в кімнатах квартири. Насправді альтернативи зовсім не багато, і всі вони помітно гірше, не завжди підходять для квартири.
Припустимо газ. Ви знаєте, що іноді встановлюють газові котли, але зараз це неймовірно дорого. Та й раніше користуватися ними в квартирі було не дуже зручно, набагато простіше обзавестися електричними приладами, вони компактні і легко транспортуються.
Про печах і говорити нема чого. У багатоквартирних будинках такий тип опалення непридатний. Тому і залишається лише електричне опалення, яке надає такі переваги:

 • безпеку;
 • безшумність;
 • високу ефективність;
 • низьке споживання енергії (деякими приладами);
 • надійність;
 • можливість контролювати роботу пристроїв за допомогою настройки програм для додаткової економії.

Тепер пропонуємо детально зупинитися на всіх електроприладах, і розібрати плюси і мінуси кожного з них.

Інфрачервоні керамічні панелі для квартири

На нашу думку, це найкраще рішення для квартири, так як воно задовольняє всі вимоги, які може поставити перед ним користувач.
Принцип роботи полягає в тому, що пристрій випромінює інфрачервоні промені на об'єкти і нагріває їх. В цьому криється ключова відмінність і перевага панелей. Справа в тому, що інші прилади можуть тільки підвищувати температуру повітря, який піднімається до потолку.Такім чином підлогу і середні шари квартири остигають дуже швидко. Та й повітряні маси близько стелі не довго будуть гарячими. А ось, якщо нагрівати предмети, то вони будуть довго віддавати своє тепло апартаментів. Тому обігрівач може працювати менше, відповідно, витрата електрики знизиться.
Сучасні екземпляри можна налаштовувати. Припустимо, запрограмувати їх на автозапуск за годину до вашого повернення додому. Цього більш ніж достатньо, щоб квартира повністю розігрілася. Слід також встановити температуру, яку керамічна панель опалення повинна підтримувати. Коли вона буде досягнута, апарати перестануть працювати, поки в кімнаті не почне холоднішати. Ці прості маніпуляції гарантують додаткову економію за рахунок зниження енергоспоживання.
Але навіть, якщо з якихось причин ви проігноруєте настройки, девайси все одно не будуть витрачати велику кількість електрики. Все та ж технологія дала можливість зробити їх енергоефективними, але при цьому потужними. Наприклад, панель на 700 Вт самостійно підтримує тепло в кімнаті площею 20 м2.
Таким чином, до переваг інфрачервоних панелей можна віднести:

 • найкращу енергоефективність;
 • високий ККД;
 • пожежна безпека;
 • відсутність протипоказань і корисність для здоров'я;
 • відносно низьку вартість систем;
 • можливість глибокої настройки;
 • зовнішній вигляд.

А ось серед недоліків слід згадати хіба що неможливість сушити речі на панелях, але це стосується будь-яких обігрівачів, просто люди часто ігнорують цю вимогу. Вам настійно не радимо робити так, адже це загрожує підвищенням загрози пожежі.

Тепла підлога для електричного опалення квартири

Теплі підлоги в електроопаленні квартири - специфічна конструкція з кабелів, термічних плівок або інфрачервоних панелей, які закладаються під поли для додання останнім опалювальних функцій.
У всі сектора теплої підлоги встановлюються датчики, з'єднані з термометром, контролюючим температуру. Ця схема дозволяє йому розуміти скільки градусів в квартирі і вирішувати продовжувати опалення або відключатися. Підтримувану температуру задаєте ви.
Для посилення ефекту від теплої підлоги слід розмістити під нього фольгу. Рекомендується інсталювати систему в ході ремонту квартири, щоб підібрати настил з хорошою теплопровідністю. Процес установки теплих підлог не найпростіше заняття, але його можна виконати самостійно, якщо ви побажаєте приберегти гроші. Але краще залучити команду кваліфікованих працівників.
Переваги теплої підлоги:

 • безшумність роботи;
 • висока потужність;
 • компактність;
 • зручність використання.

Недоліки:

 • високе енергоспоживання;
 • трудність усунення несправності;
 • порівняно висока складність установки;
 • вартість.

Експерти не рекомендують застосовувати даний метод для повноцінного опалення, а радять його використовувати на додаток до інших засобів підвищення температури.

Системи прямого обігріву квартири


До таких обігрівачів відносяться конвектори та радіатори.

Радіатори для опалення квартири

Масляні обігрівачі користуються великою популярністю, напевно у багатьох читачів вони є вдома. Але, забігаючи вперед, хочемо сказати, що це не найкращий варіант опалення. Він може використовуватися, але, якщо ви хочете добре економити, то слід перейти на інші засоби.
Прилад являє собою корпус із сполучених між собою секцій, заповнених теплоносієм. У ці секції поміщають нагрівальні ТЕНи, які забезпечують розжарювання речовини. Зазвичай обігрівачі обладнані ТЕНами потужністю 2-3 кВт, цього вистачає, щоб масло нагрілося досить швидко до 200оС, але поверхня апарату не перевищувала поріг в 100оС щоб уникнути займань.
Це був би не найгірший варіант, але пам'ятайте, що його економічність вкрай низька. Для подачі тепла на всю квартиру комплект з масляних обігрівачів ми настійно не рекомендуємо. Зате застосовувати прилад можнона роботі, якщо вам не доведеться платити за електроенергію. Там він буде до речі через простоту у використанні і малих габаритів.

Електроконвектори для електричного опалення квартири

Це більш просунуті опалювачі, їх вже можна сміливо встановлювати, як головну систему подачі тепла в квартиру. Але недолік той же, що і у радіаторів - вони споживають занадто багато електроенергії.
Конструктивно електроконвектор - корпус з нагрівальним елементом, який трансформує електрику в тепло. Після контакту з нагрівачем повітря рухається вгору, і виходить через отвори в кімнату. Хороші конвектори забезпечуються регульованими гратами, щоб ви могли направляти потоки теплого повітря туди, куди буде потрібно.
Через конвекційних потоків в нижній отвір йде постійний приплив холодного повітря, таким чином забезпечується циркуляція. Коли термометр покаже, що температура в кімнаті досягла потрібного значення, апарат відключиться в цілях економії енергії.
Є два популярних види конвекторів: підлогові і настінні. Підбирайте той, який більше підійде під ваші умови використання. Ще більш рідкісні - ті, які інсталюють в поглиблення в підлозі. Але корисні вони далеко не всім.
У число достоїнств прямого опалення слід віднести:

 • безшумність;
 • високу ефективність роботи;
 • надійність;
 • легкість експлуатації;
 • низьку ціну апаратів.

Серед недоліків наступні фактори - низька енергоефективність;
Зважте всі за і проти конвекторів, радіаторів. Якщо для вас не дуже важливо те, що вони споживають багато енергії, то можете їх купувати. Тим більше, пам'ятайте, що девайси добре підійдуть для офісу.


Яке вибрати електроопалення квартири? Ціна самого енергоефективного рішення

Безумовно, ви самі повинні вибирати опалювальний пристрій, яке б найкраще відповідала вашим запитам і сценаріями використання. Ми постаралися розповісти про прилади та системах, що дозволяють організувати якісне електроопалення квартири. Ціна пристроїв і їх роботи - ключовий параметр, і деякі працюють ефективніше, але коштують дорожче (масляні обігрівачі), а інші повільніше нагрівають, зате споживають мало електроенергії (інфрачервоні панелі ТМ Венеція).
Ще раз порадимо вам звернути увагу на інфрачервоні панелі. Адже не дарма вони швидкими темпами набирають популярність в Украіне. Многіе хочуть купити інфрачервоні обігрівачі, а в західних країнах вже завоювали велику частку ринку.